Podrobné informace o projektu "Ovoce a zelenina do škol"

Projekt Ovoce do škol

SZIF schválení společnosti GIRA fruit s.r.o.

Smlouvy

Reference

Naše reference v projektu Ovoce do škol Naše reference v projektu Ovoce do škol

Nabídka spolupráce v programu "Ovoce a zelenina do škol"

Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli,
Ovoce do škol dovolte nám, abychom Vás jménem společnosti Jiří Bareš - Gira, oslovili a nabídli Vám výhodnou alternativu v programu Evropské unie prostřednictvím projektu Státního zemědělského intervenčního fondu "Ovoce a zelenina do škol".

Řada z Vás již má první poznatky, jsme si vědomi nárůstu práce, ale přínos pro děti je pro Vás na prvním místě. Z tohoto důvodu se domníváme, že by byla škoda, aby právě Vaše škola v daném programu nepokračovala. Naše firma by měla zájem na tomto programu s Vámi spolupracovat a navázat dlouhodobý vztah.

V případě Vašeho zájmu s námi spolupracovat v programu "Ovoce a zelenina do škol" na školní rok 2015/2016 je třeba ukončit stávající smlouvu s jiným dodavatelem se kterým jste doposud spolupracovali.

Veškeré informace a dokumenty ke stažení jsou dostupné v sekci smlouvy.

Program SZIF "Ovoce a zelenina do škol"

Jiří Bareš - Gira, velkoobchod ovoce a zeleniny, připravuje dodávky v rámci projektu “Ovoce a zelenina do škol“ pro základní školy v celé České republice.

Nárok na dotované ovoce a zeleninu mají zcela ZDARMA všichni žáci 1. – 5. tříd.

Ovoce do škol

Cílem projektu "Ovoce a zelenina do škol" je zvýšit oblibu produktů z ovoce a zeleniny, přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit stravovací návyky ve výživě dětí, zlepšit zdravotní stav mladé populace, bojovat proti dětské obezitě a zvrátit klesající spotřebu ovoce a zeleniny.

Školy by se na změnu stravovacích návyků žáků měly zaměřit především v rámci svých doprovodných opatření, a to jak ve výuce, tak při realizaci tematicky zaměřených akcí. Návrh těchto opatření bude zveřejněn na webových stránkách MŠMT a bude zaslán do všech základních škol.

Projekt "Ovoce a zelenina do škol" spadá do kompetence Ministerstva zemědělství a Státního zemědělského intervenčního fondu. Na přípravě se podílelo i MŠMT, Ministerstvo zdravotnictví a Ministerstvo financí.

Prostředky na tento projekt poskytuje Evropská unie (73%) a Česká republika (27%). Projekt "Ovoce a zelenina do škol" se řídí Nařízením Rady ES č. 13/20009, Nařízením Komise ES č. 288/2009 a Nařízením vlády č. 478/2009.

Podpora je poskytována na:

  • čerstvé ovoce a zeleninu
  • balené čerstvé ovoce a zeleninu (např. upravené krájením nebo strouháním), pokud neobsahují přidaný cukr, sůl, tuky a sladidla
  • balené ovocné a zeleninové šťávy pokud neobsahují přidaný cukr, sůl, tuky, sladidla a konzervanty, avšak jejich podíl může činit nejvýše 25% celkového počtu dodaných produktů

Výběr ovoce a zeleniny by měl být co nejpestřejší, přičemž by měly být upřednostňovány druhy ovoce a zeleniny našeho klimatického pásma, nejlépe místní produkce. Exotické ovoce lze dodávat pro zpestření a rozšíření znalostí.

S přihlédnutím k výživovému doporučení Ministerstva zdravotnictví pro obyvatele ČR se upřednostňují: jablka, hrušky, švestky, kedlubny, karotka, okurky salátové, ředkvičky, hrachové lusky a listové saláty.

Každé balení ovocné a zeleninové šťávy a každé balení čerstvého ovoce a zeleniny musí být označeno nápisem "Ovoce a zelenina do škol".

Oficiální stránky projektu Ovoce a zelenina do škol.

Realizace - Náš plán pro Vaši ZŠ

Firma GIRA fruit s.r.o. je schválená Státním zemědělským intervenčním fondem v programu „Ovoce a zelenina do škol“ v roli dodavatele. Vlastní distribuci a dodávky na Vaši základní školu bude provádět firma Jiří Bareš – Gira, která má s touto firmou na daném projektu sepsanou smlouvu.

Ovoce do škol

Další nedílnou součástí toho programu musí být sepsání smlouvy mezi dodavatelem, kterou je firma GIRA fruit s.r.o. s Vaší základní školou. Pro rok 2015 / 2016 tato smlouva musí být odeslána na firmu GIRA fruit s.r.o. nejpozději do 20.9. 2015 a do 25.9. 2015 se pak vše odevzdá na SZIF. Konkrétní údaje o smlouvě najdete v příloze Smlouvy. Pro tuto spolupráci potřebujeme i Vaše roční hlášení školy.

Roční hlášení školy (přihláška školy pro školní rok) plus potvrzenou smlouvu mezi firmou GIRA fruit s.r.o. a Vaší školou - originál vyplněného a potvrzeného formuláře zašlete, prosím, na firmu GIRA fruit s.r.o., Svatá Kateřina 134, 284 01 Kutná Hora. Vlastní podepisování smluv bude probíhat ve dvou termínech.

- první termín bude probíhat v měsíci květnu až do 25.06.2015

- druhý termín bude probíhat v měsíci srpnu až do 10.09.2015

Ovoce do škol

Případné přihlášení po uplynutí těchto dvou termínů je možné pouze na základě telefonické domluvě.

Ročním hlášením získáme počet registrovaných žáků v 1. – 5. třídě. Rozdíl mezi registrovaným a zúčastněným počtem žáků může být tvořen žáky se zdravotními problémy a podobně.

Po splnění této podmínky zahájíme v co nejkratší době vlastní dodávky ovoce a zeleniny do Vaší školy. Mohou být využity tři alternativy vlastního zásobování:

Formou balíčků jednou měsíčně – firma Gira splňuje veškerá hygienická nařízení pro balení zboží a tato její činnost je registrovaná pod evidenčním číslem 6823.

Pravidelnými dodávkami jednou týdně s nabídkou minimálně třech druhů ovoce.

Vlastní objednávky budou probíhat telefonicky vždy tak, aby to vyhovovalo škole. Přijetí produktu škola potvrdí na dodacím listě, jehož kopii uschová pro případné kontroly. Je potřeba, aby nám škola oznámila případnou změnu v počtu žáků, popř. mimořádné prázdniny apod.

Pro splnění podmínky v projektu „Ovoce a zelenina do škol“ musí základní škola umístit na viditelném místě u hlavního vchodu plakát „Ovoce a zelenina do škol“. Firma Jiří Bareš – Gira se zavazuje dodat plakát při prvním závozu tak, aby mohl být včas umístěn.

Více informací se dozvíte na oficiálních stránkách projektu Ovoce a zelenina do škol

Reference o firmě

Vznik firmy Gira spadá do období roku 1992. Činnost firmy se měla týkat převážně zeleniny vyprodukované v Polabské nížině. Od roku 1993 se začíná odvíjet velkoobchod této firmy.

V březnu roku 1998 byl otevřen velkoskladu v Hradci Králové, který se v současné době nachází v bývalé státní zelenině v Kuklenách. Další pobočka firmy byla otevřena roku 1999 v Jihlavě, která též prošel vývojem a v současné době se nachází v Prostředkovicích u Jihlavy. Nedílnou součástí firmy Gira je sklad státní zeleniny Malšice, který se přesunul do Sezimova Ústí.

Na všech těchto skladech dochází průběžně k výstavbě a rekonstrukci chladírenských boxů, aby bylo dbáno co nejvíce na kvalitu a uchování ovoce a zeleniny. Na skladě Svatá Kateřina došlo v roce 1995 – 1998 k výstavbě tlakových dozráváren banánů. Kapacita těchto dozráváren, včetně dozrávárny v Hradci Králové, dosahuje cca 4000 kartonů. Patřičný důraz firma věnuje i přepravě a rozvozu zboží, kde z neizolovaných vozů postupně přešlo na chlazené termovozy.

Od roku 2003 se firma věnuje balení zboží a aktivně spolupracuje na prvovýrobě. V roce 2004 dochází v důsledku výše obratu k zapsání do obchodního rejstříku Městským soudem v Praze. V roce 2008 dochází k modernizaci balící linky a navýšení obratu.

Firma Gira neustále produkuje dva směry svého působení. Jeden směr je využít produkční oblast a zde vyprodukované komunity zhodnotit. Druhou činností je působit na trhu jako regionální dodavatel.

Na základě této činnosti si Vás dovolujeme oslovit a nabídnout Vám spolupráci v programu „Ovoce a zelenina do škol“. Podrobnější informace o naší firmě naleznete na webových stránkách www.girafruit.cz

Kontakty

Kontaktní údaje - GIRA fruit s.r.o.

Otevírací doba

Hlavní sklad - Kutná Hora

  • Po-Pá: 05:00-17:00
  • So: 06:30-12:00
  • Ne: 14:00-19:00

Kde nás najdete

GIRA - Jiří Bareš, GIRA fruit s.r.o.
Svatá Kateřina 134
284 01 Kutná Hora - Svatý Mikuláš

Tel.: 327 571 505-6
E-mail: girakh@seznam.cz

Podrobné kontaktní údaje

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

© 2019 GIRA Jiří Bareš - GIRA fruit s.r.o. | Tvorba webových stránek