Gira

O firmě Jiří Bareš - GIRA a GIRA fruit s.r.o.

Zabýváme se velkoobchodem v oblasti ovoce a zeleniny již přes 20 let. Toho jsme mohli dosáhnout pouze s kvalitními komoditami a profesionálním přístupem.
Jsme největším regionálním dodavatelem v České republice. Mezi další činnosti firmy patří pěstování, balení a následná distribuce převážně českých komodit. Nedílnou součástí je dozrávání banánů v moderních dozrávacích komorách.

Ovoce a zelenina

Doprava

Preferujeme ovoce a zeleninu od tuzemských pěstitelů. Exotické komodity (např. banány, pomeranče a mandarinky) dovážíme přímo od zahraničních pěstitelů do našeho centrálního skladu ve Svaté Kateřině. Odtud se každý den provádí distribuce na naše pobočky vlastní kamionovou dopravou. Zákazníky zavážíme z poboček vlastními chladírenskými vozy a dodávkami.

Informace o nabízených komoditách naleznete v sekci Ovoce a zelenina. Podrobné informace o skladech a dopravě naleznete v sekci Sklady a doprava.


Gira

Projekt "Ovoce a zelenina do škol"

Jsme dodavatelem v projektu "Ovoce a zelenina do škol". Pro tuto činnost byla v roce 2005 založena firma s názvem GIRA fruit s.r.o., která je schváleným dodavatelem v tomto projektu.

Více informací o naší činnosti v projektu se dozvíte v sekci Ovoce a zelenina do škol.


Historie firmy

Vznik firmy Jiří Bareš – Gira spadá do období 27.07.1992. Činnost firmy se měla týkat převážně zeleniny vyprodukované v Polabské nížině. Postupem času a vývoje firmy došlo k rozšíření sortimentu. Byl zakoupen hospodářský objekt v okrese Kutná Hora. Provoz nového objektu ve Svaté Kateřině byl zahájen v září roku 1993. Od tohoto okamžiku se začíná odvíjet velkoobchod této firmy.

Byly otevřeny maloobchodní prodejny v Kutné Hoře, Týnci nad Labem a Přelouči. Ty měly v počáteční fázi sloužit k zajištění odbytu pro nově vzniklý sklad. Jak byly postupně otevírány, tak byly i postupně zavírány a firma se nadále chtěla věnovat pouze pěstitelské činnosti v produkční oblasti a distribuci zboží.

Kamionová doprava

V březnu roku 1998 byla otevřena pobočka velkoskladu v Hradci Králové, která byla postupně přesunuta do bývalé státní zeleniny v Kuklenách. Další pobočka firmy byla otevřena roku 1999 v Jihlavě, která též prošla vývojem a v současné době se nachází v Prostředkovicích u Jihlavy.

Čtvrtý sklad, který je součástí firmy, je bývalý sklad OZ firmy Italcon. Tento sklad byl odkoupen v květnu 2005 a navázal na dosavadní součinnost. Nachází se v Sezimově Ústí.


Otevírací doba

Hlavní sklad - Kutná Hora

  • Po-Pá: 05:00-17:00
  • So: 06:30-12:00
  • Ne: 14:00-19:00

Kde nás najdete

GIRA - Jiří Bareš, GIRA fruit s.r.o.
Svatá Kateřina 134
284 01 Kutná Hora - Svatý Mikuláš

Tel.: 327 571 505-6
E-mail: girakh@seznam.cz

Podrobné kontaktní údaje

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

© 2019 GIRA Jiří Bareš - GIRA fruit s.r.o. | Tvorba webových stránek